Van: Nicolai, Minke
Verzonden: woensdag 8 september 2004 14:48
Aan: Appelo, Danny
Onderwerp: 230804WijkpanelOranjewijk (3).doc

Verslg Oranjewijk t.k.n.


230804doc

 

Verslag

 wijkpanel Oranjewijk                                                      

 

Datum:

Notuliste

Copie:

23 augustus’04  

Rinny Toornstra

-

 

Naam

Achterban

Naam

Achterban

 

Aanwezig:

 

Afwezig m.k.

 

 

Herman Dolstra

contactpersoon panel

Fred Boonstra

bewoner

 

Jan Herman ten Have

bewoner

Christien Pietersen

bewoner

 

David Visser

bewoner 

Atze Zuiderveld

bewoner

 

Gert Jan Hermus

bewoner

Afwezig z.k.

 

 

Sita Vogelsang

bewoner

M.I. Rotteveel

bewoner

 

Danny Appelo

wijkmanager

André Tjeerdsma

bewoner

 

Hotze Algra

bewoner

José Laret

bewoner

 

1.       Opening/mededelingen

Opening

David Visser opent de vergadering en heet iedereen welkom, in het bijzonder mevr. Hafkamp, die vanavond, als wijkwethouder van stadsdeel Oost, bij de panelvergadering aanwezig is.

Mededelingen

§         Danny Appelo deelt mee dat de jaarlijkse wijkconferentie, die samen met de panels Vlietzone, Cambuur en Cambuursterhoek wordt georganiseerd, is gepland op woensdag 3 november 2004.(Op een later tijdstip is deze datum gewijzigd: nieuw voorstel maandag 25 oktober, gelet op de korte voorbereidingstijd wordt intern gemeentelijk een latere datum onderzocht, waarover een nader bericht volgt, Danny Appelo) Binnenkort zal met de andere panels de voorbereiding voor de wijkconferentie dienen te worden opgestart.

§         Danny meldt dat er op dinsdag 14 september a.s. in het Postplaza aan de Tweebaksmarkt, een informatie- en inspraakavond plaatsvindt over wijziging van het bestemmingsplan Tulpenburg/Klanderij. Op die avond zal het plan worden toegelicht om een extra laag te bouwen op de parkeergarage Klanderij. Verder zijn er ontwikkelingen rond de voormalige machinefabriek Douma die richting woningbouw gaan.

§         Naar aanleiding van klachten over het pand Gijsbert Japicxstraat 82, merkt Danny op dat dit een kamer-verhuurpand is. Danny doet het verzoek om klachten te melden bij het Meldpunt Overlast van de gemeente, waar de coördinatie van de overlast plaatsvindt. Herman Dolstra heeft van de klager vernomen dat hij nooit een antwoord heeft gekregen op zijn schriftelijke klacht. Danny zegt toe dit binnen de gemeente te verifiëren.

 

2.       Ingekomen/uitgegane stukken

Ingekomen:

§         Gewijzigde notitie Gebiedsgericht werken. Herman Dolstra en Jan Herman ten Have zijn naar de informatieavond toegeweest. Zij zullen hiervan verslag doen bij agendapunt 8.

 

3.       Vaststellen agenda

De agenda wordt ongewijzigd vastgesteld. Gert Jan Hermus merkt op dat hij geen agenda ontvangen heeft.

 

4.       Verslag van 7 juni 2004

Naar aanleiding van en tekstueel:

Geen opmerkingen. Het verslag wordt ongewijzigd vastgesteld.

Naar aanleiding van de actiepuntenlijst:

§         Opknappen buurthuis:

Danny benadrukt het feit dat er vóór 1 december 2004 gestart moet zijn met het werk. Afgesproken wordt dat Jan Herman ten Have bij Fred Boonstra informeert of er al een brief is gegaan naar de wijkvereniging. Verder zal het panel ook persoonlijk contact zoeken met Jan van de Wal om druk op de ketel te houden en zal er aandacht worden gevraagd voor de brandveiligheid van het buurthuis.

 

5.       Prioriteiten wijkpanel 2004

Indicatief bedraagt het budget voor 2004 € 4.500,--.

§         Bijdrage voor wijkkrant                                                                                     €   500,--

De besteding van de € 1.000,-- uit het pr-budget van het panel hieraan

is aangevraagd en rond.

§         Onderhoud website                                                                                             €   300,00

Dit bedrag blijft ongewijzigd.

§         Bijdrage bomen Emmaplein                                                                             nog niet bekend

Danny Appelo merkt op dat Thomas Kamsma bezig is dit uit te zoeken. Binnenkort zal hij met informatie komen over de meerkosten van bomen en nadere informatie ten aanzien van de bestrating.

 

6.       Herinrichting Emmaplein

Jan Herman ten Have merkt op dat de informatieavond over de herinrichting met zo’n achtentwintig bezoekers redelijk bezocht was. De opmerkingen die tijdens deze avond zijn gemaakt, zijn in het verslag puntsgewijs opgeschreven. Het panel vindt dit een goede wijze van communicatie.  Mevr. Hafkamp vraagt hoe het panel deze informatie naar de wijk toe gaat communiceren. Opgemerkt wordt dat de verslaglegging (bijlage 1) in de wijkkrant wordt geplaatst. Verder is ook bijlage 3, informatie over het panel, een opzet voor de wijkkrant.

Vanuit het panel komt de vraag om de enquête nog eens op de agenda van het panel te zetten om te kijken of daar nog conclusies aan te verbinden zijn. Misschien kan er van de enquête een samenvatting worden gemaakt voor de wijkkrant. Sita Vogelsang zegt er geen voorstander van te zijn om dit in de wijkkrant te presenteren. Volgens haar zijn alle pijnpunten er destijds ook wel uitgehaald. Afgesproken wordt in ieder geval het punt te agenderen voor de volgende vergadering. Jan Herman zal de uitkomsten van de enquête opzoeken en deze met een kort begeleidend schrijven, met daarin de vraag aan de panelleden wat mogelijk geschikt zou zijn voor vermelding in de wijkkrant, separaat toesturen aan de panelleden.

 

1.       Bijeenkomst Stichting Vlietvaardig 24 juni jl.

De Stichting Vlietvaardig is voortgekomen uit het panel Vlietzone en fungeert als werkgroep van het panel. De stichting heeft voor de Vlietzone een toekomstplan ontwikkeld, dat op die avond is aangeboden aan de wethouder. Eén van de concrete actiepunten van de stichting is om de fietsbrug bij het Blokhuisplein te herbestemmen als fietsbrug tussen Emmakade Noordzijde en Zuidzijde, in het verlengde van het Emmaplein. Gert Jan Hermus vraagt wat hierop het vervolg is, is het panel gesprekspartner of wachten we de plannen af? Mevr. Hafkamp wijst erop dat er bij het realiseren van de fietsbrug nogal wat aspecten komen kijken (brugbediening, belanghebbende partijen, w.o. schippers, plaatsings-kosten). Het panel besluit de nadere uitwerking van de plannen door Stichting Vlietvaardig af te wachten.

 

2.       Toekomst gebiedsgericht werken

Herman Dolstra en Jan Herman ten Have zijn naar de informatiebijeenkomst geweest. Beiden doen hun relaas.

Herman Dolstra merkt op dat er naar aanleiding van de verschillende panelavonden die er zijn gehouden, er een samenvattend verhaal is gemaakt, dat nu naar de politieke partijen toe gaat. Hij heeft het gevoel dat er niet goed is geluisterd. Het panel heeft ook een schriftelijke reactie gestuurd naar de gemeente, waarop volgens Herman een niets-zeggend briefje is teruggekomen. Hij vraagt zich vertwijfeld af of hij op deze manier wel verder wil met de gemeente, als hetgeen in zoveel bijeenkomsten en schriftelijk is aangegeven, niet doorkomt. Het panel is behoorlijk geschrokken van de bezuinigingen en als de plannen worden doorgevoerd, gaat het er voor de panels zienderogen op achteruit. Herman Dolstra merkt op dat van de PvdA-fractie inmiddels de vraag gekomen is wat het panel vindt van de voorliggende notitie. Hij heeft het idee dat het proces zich steeds maar weer herhaalt.

 

Jan Herman ten Have geeft aan dat hij destijds bij de inspraakronde van de evaluatie van de panels, een goed gevoel had. Des te groter was dan ook de verbazing toen vlak daarna de bezuinigingsronde volgde, vergezeld van een voor het panel onleesbaar stuk. Het heeft het panel veel moeite gekost om dit door te spitten. De kritiekpunten van het panel op de voorstellen, die zich toespitsten op het mogelijk verdwijnen van de wijkmanager en de notulist, zijn nu wat naar achter geschoven. Hij vindt wel dat de communicatie met de gemeente, zij het langzaam, verbetert. Hij onderstreept het belang van het panel bij een aanspreekpunt. Mevr. Hafkamp merkt op dat alle panels dit belangrijk vinden. Jan Herman denkt  dat met vier keer per jaar vergaderen (met wijkmanager en notulist) en meer werk en voorbereiding in werkgroepen, het wel te doen moet zijn.

Op de vraag wie er vanuit het panel bereid is om de avond die de PvdA organiseert op 31 augustus om 20.00 u., bij te wonen, zegt Sita Vogelsang bereid te zijn deze avond bij te wonen. Op maandag 13 september a.s. zal de behandeling van de toekomst van het gebiedsgericht werken in de commissie Bestuur en Middelen worden behandeld. De panelleden zullen hiervoor een uitnodiging ontvangen.

Mevr. Hafkamp deelt mee dat de beide welzijnsorganisaties HWL en SWL binnenkort de raadsleden zullen informeren over de ondersteuning van de panels.

Naar aanleiding van de opmerking van Herman Dolstra over de reactie op de brief van het panel aan de gemeente, merkt Danny Appelo op dat het panel een brief moet hebben ontvangen die ingaat op de door het panel ingebrachte bezwaren. Volgens Herman is dit niet het geval. Danny checkt of er wel een brief is gestuurd naar het panel.

Desgevraagd antwoordt Danny dat de gemeente van plan is om het panel een vaste vergoeding te geven voor notuleer-werk, zodat het panel de mogelijkheid heeft om zelf een notulist in te schakelen.

 

3.       Verkeersknelpunten Oranjewijk

§         Beursplein/Blokhuisplein

Er zijn momenteel geen nieuwe ontwikkelingen. Voorstel van Jan Herman ten Have is om hiervoor een werkgroep in te stellen, mede gezien de plannen met de Blokhuisbrug.

4.       Voortgang werkgroep Fysiek Beheer

Ter sprake komt de vestiging van koffieshop Balans in de wijk. De Commissie van Beroep en bezwaar heeft op het ingediende bezwaar geantwoord dat, gezien de plannen, er geen bezwaren bestaan en er geen reden is om vestiging niet toe te staan. Mevr. Hafkamp merkt op dat zorgen over deze ontwikkeling haar ook van een andere kant bereikt hebben en zij dit ook gemeld heeft bij het meldpunt Overlast. Zij verzoekt klachten te melden bij het meldpunt Overlast.

§         Ontwikkeling wijkvisie

De werkgroep bestaat momenteel uit drie personen. Door HWL is een eerste opzet gemaakt en de werkgroep is hiermee aan de slag gegaan. Jan Herman ten Have brengt ter sprake dat er plannen zijn om de Oranjewijk tot beschermd stadsgezicht aan te merken.

 

5.       Rondvraag en sluiting

§         Sita Vogelsang vraagt bij welke afdeling van de gemeente zij moet zijn voor het opmeten van trilling aan huizen. In haar huis ontstaan steeds meer scheuren in de muren. Afgesproken wordt dat Danny Appelo dit rapporteert bij het Servicemeldpunt en dat er vanuit de gemeente contact met haar wordt opgenomen.

§         De eerstvolgende vergadering is op maandag 27 september 2004 om 19.30 u. Danny zal de volgende keer voor een vergaderschema zorgen.

Om 21.15 u. sluit David Visser de vergadering en bedankt de aanwezigen voor hun inbreng en aanwezigheid.

 

                 

 

Actiep.doc

Actie- en besluitenlijst

 

 

Opgevoerd dd

Omschrijving

Actie door:

Afgevoerd dd

10-06-04

Conclusies leefbaarheidonderzoek plaatsen in wijkkrant september. Het panel besluit dit te combineren met een artikel over activiteiten van het wijkpanel (Jan Herman ten Have) en artikelen van Fred Boonstra en Christien Pietersen

Jan Herman/

Christien

 

 

08-03-04

Ontwikkeling wijkvisie m.b.t. Fysiek Beheer

Wg Fysiek Beheer

Christien

 

26-04-04

Evaluatie wijkkrant in sept./okt. ’04: uitnodiging Hermien Koen

 

 

23-08-04

Danny verifieert binnen gemeente of klacht over G. Japicxstr. 82 beantwoord is

Danny

 

23-08-04

M.b.t opknappen buurthuis:

Jan Herman informeert bij Fred Boonstra naar brief voor de wijkvereniging. Jan van de Wal wordt persoonlijk benaderd en er zal aandacht voor brandveiligheid worden gevraagd.

 

Jan Herman

 

 

23-08-04

Uitkomsten enquête wordt agendapunt voor verg. 27 september ’04. Jan Herman stuurt de uitkomsten separaat aan de panelleden

Jan Herman

 

23-08-‘04

Danny informeert of naar het panel een inhoudelijke reactie is ge- gaan i.v.m. de bezwaren die zijn ingebracht op de notitie Gebiedsgericht werken

Danny

 

23-08-04

Danny rapporteert klacht van Sita Vogelsang bij Servicemeldpunt

Danny

 

23-08-04

Danny komt voor volgende vergadering met vergaderschema

Danny